• Karaşah Plaza Proje Görselleri
  • Karaşah Plaza Proje Görselleri
  • Karaşah Plaza Proje Görselleri
  • Karaşah Plaza Proje Görselleri

Karaşah Plaza

Arsanın  bulunduğu Kepez İlçesi'nin Göksu bölgesi, kentin gelişimine uygun olarak hazırlanan yeni bir kentsel plana dayanarak, alan ; alışveriş, üretim tesisleri ve toptan ticaret alanları gibi çeşitli olanakların bulunduğu bir iş merkezine dönüşmüştür.

 

Ekibimiz arsayı ilk kez ziyaret ettiğinde, arsanın ; ana cadde tarafından arka yola daralması  ve  köşe formunu bilinçli olarak hatta sivrilterek kullanma fikri , ofisler için  arka parsele bakan tarafta sirkülasyonun, servis çekirdeği ve Ofis katları girişin sağlanması  düşünülmüştür.

 

Karaşah Plaza , öncelikle kiralama amaçlı kullanılan ticari bir yapıdır. Zorlu bina normlarına sahip sıkı bir ticari arsada, konseptin cepheden tezahür ettirilmesi gerekeceği başından itibaren anlaşılabilir hale gelmişti.

 

Arsa’nın emsalinin yoğun ve zemin + 3 katla sınırlandırılmış olması,  kütleyi zorunlu olarak geniş ve yassılaştıracağı öngörülerek , tüm cephede dikey hatlar belirli bir ritim halinde kullanılmıştır. Aşırı ısı içeren zorlu iklim koşulları ve binanın cephesi batıya bakan bina göz önüne alındığında, cephesinde  gölgeleme elemanı olarak yelken kesitli prefabrike yapı elemanları kullanılmıştır.

 

Bina, zemin katları mağaza olarak , üstündeki  3 kat ise açık ofisler olarak tasarlanmış olup , ofis çalışanları ve ziyaretçilerine  canlı bir atmosfer oluşturmak için teras katında kat bahçe düzenlemesi öngörülmüştür.

 

Akşamları, cephede kullanılan dikey güneş kırıcıların arasına konumlandırılmış led aydınlatma armatürleri sayesinde binanın uzaktan çekiciliği daha da arttırılmıştır.Yatırımcı proje yeri

Karaşah İnşaat

Proje Tarihi proje yeri

2017

İnşaat Tarihi proje yeri

2018-2019

Proje Türü proje yeri

Mimari

Proje Yeri proje yeri

Kepez / Antalya

Arsa Alanı proje yeri

2724 m²

İnşaat Alanı proje yeri

8000 m²

Proje Görselleri